Scooter – How much is the fish

Chyba największy hicior kapeli z Niemiec, która w ogóle się nie starzeje 🙂

Dopiero niedawno, słuchając szant, trafiłem przypadkiem na utwór Kochanków Sally Brown Gdy wypływałem i przeżyłem niejaki szok:

Dlaczego?

Okazało się, że motyw przewodni piosenki, który miałem zawsze za autorski, jest inspirowany tradycyjną żeglarską piosenką, a chłopaki ze Scootera pożyczyli go z piosenki Bots – Zeven dagen lang.

Oczywiście jest to opisane na anglojęzycznej Wikipedii. No cóż, pod latarnią najciemniej 🙂

Warto też przesłuchać wersję koncertową:

A propos – też macie wrażenie, że oni w ogóle się nie starzeją?

O autorze

Urodziłem się w roku 86, równiutko 3 miesiące po tym jak reaktor w Czarnobylu eksplodował światłością wiekuistą. Ubóstwiam Baldurs Gate, Heroes III i dobrą muzę z lat 90. Jestem zapalonym fanem białych majteczek Anny.

Powiązane posty

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Pawlikiewicz
Piotr Pawlikiewicz
3 lat temu

Tak naprawdę to jest to bretońska (nie brytyjska) piosenka ludowa

Ev Chistr ’ta Laou z 1929 roku, piosenka wielbiąca cydr. Spopularyzowana w 1970 przez Alaba Stivella, Boots nagrało swoją wersję w 1976, co ciekawe na youtube wersja tej piosenki Was wollen wir trinken uznawana jest za hymn Luftwaffe. Tej informacji nigdzie nie udało mi się potwierdzić.

Radek Klimek
3 lat temu

O widzisz, tego nie wiedziałem. Dzięki za komentarz – właśnie po to wrzucam te wpisy, by inne osoby pomagały wyciągać takie smaczki 🙂

Piotr Pawlikiewicz
Piotr Pawlikiewicz
3 lat temu

Tutaj jest jeszcze inne ciekawe wykonanie tej piosenki, utwór był mocno coverowany jeszcze przed Scooterem https://www.youtube.com/watch?v=7CZq051btlE

Radek Klimek
3 lat temu

Klasa, będzie trzeba dorzucić do wpisu.