Wszystko co powinniście wiedzieć o wystrzałowych dziewczynach Spice Grils!

Wszystko co powinniście wiedzieć o wystrzałowych dziewczynach Spice Grils!

W 1996 r. w Wielkiej Brytanii wybuchła epidemia. Po niedługim czasie, kiedy zarażona była już cała Europa, stało się jasne, że na tym się nie skończy. Następnie, pierwsze przypadki zachorowań odnotowano w obu Amerykach, w Azji, w Australii… i już wiadomo było, że to epidemia na skalę światową.

 

Zaraza, której w żaden sposób nie da się już powstrzymać… Świat oszalał! Młodzież z każdego zakątka świata zapadała na tajemniczą chorobę… której nadano nazwę – SPICEMANIA!

Niżej możesz obejrzeć nasz materiał jaki nagraliśmy o Spice Girls, a dalej znajdziesz linki do klipów, zdjęć, teledysków i innych smaczków związanych z zespołem:

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

A tak to się zaczęło…

Zaczęło się bardzo niewinnie, w 1994 roku brytyjski magazyn „Stage” opublikował ogłoszenie o treści: „Jesteś wysportowana, ekstrawagancka, ambitna, chcesz tańczyć i śpiewać? Zgłoś się na casting! Poszukuje się pięciu pełnych życia dziewczyn w celu sformowania pop grupy”. Dwaj producenci, bracia Bob i Chris Herbertowie, mieli sprecyzowany pomysł na żeński zespół, który miał podbić świat, zaczęli więc poszukiwania odpowiednich dziewcząt.

Każda z nich miała prezentować inny charakter i inny styl. Tak, aby każda nastolatka znalazła w grupie swoją idolkę, z której stylem mogłaby się utożsamiać. Sprytne, prawda? Jak się później okazało – sprytne i skuteczne…

Wyłoniono pięć dziewcząt w wieku od 18 do 21 lat: Melanie Brown, Melanie Chisholm, Victorię Adams, Geri Halliwell, Michelle Stephenson i utworzono zespół …TOUCH! Tak, tak… to nie pomyłka! Słuchajcie co było dalej…

Już na samym początku działania zespołu, ostatnia z dziewcząt – Michelle – opuściła Touch z powodów osobistych. Na jej miejsce przyjęto blondwłosą Emmę Bunton. Niedługo potem dwaj producenci, bardzo szybko zaczęli tracić kontrolę nad grupą, gdyż okazało się, że dziewczyny wcale nie mają zamiaru „tańczyć tak, jak im zagrają” i same chcą kreować swój styl i wizerunek.

Wszystkie po kolei popadały w konflikt z producentami, a ponieważ artystki szybko znalazły wspólny język i bardzo się zaprzyjaźniły, to chociaż szefów było dwóch, nie zdołali oni okiełznać pięciu rozwydrzonych dziewcząt. Poddali się i w marcu 1995 roku zrezygnowali ze współpracy.

Dziewczyny wzięły sprawy w swoje ręce i znalazły nowego menadżera – Simona Fullera. Ponieważ nazwa Touch należała do braci Herbertów, postanowiły zmienić nazwę na „Spice”. Niestety, ta również była już zajęta przez inny zespół. Dodały więc drugi człon… i tak narodził się girlsband SPICE GIRLS, który zawojował cały świat! Sami przyznajcie, że hasło „girl power”, które głosiły, w ich ustach akurat nie pojawiło się przypadkiem… 🙂

Spektakularny debiut i lata największej popularności:

W 1996 roku nadszedł czas na wydanie pierwszej płyty. Wytwórnia chciała, aby płytę promował singiel „Love Thing”. Nie pytajcie nawet, co na to dziewczyny… ale musiały zrobić tam niezły bajzel, skoro szybko zebrano ekipę i w opuszczonym londyńskim Grand Hotelu nakręcono teledysk do …”Wannabe”.

Jak się okazało dziewczyny miały nosa, bo piosenka stała się absolutnym hitem! Okupowała pierwsze miejsca list przebojów i stała się bezkonkurencyjnym numer jeden w 37 krajach!!! Wtedy cały świat oszalał na punkcie „spajsetek”. Debiutancki album sprzedał się w nakładzie 31 milionów egzemplarzy (!) i pokrył się multiplatyną w 27 krajach, platyną w czternastu i złotem w trzech, a w niektórych państwach nawet dziesięciokrotnie!

 

Niedługo po debiutanckim singlu wydano kolejny „Say You’ll Be There”, a w grudniu zaczęto promować świąteczny utwór „2 Become 1”. Obie piosenki stały się przebojami i nie schodziły ze szczytów list przebojów w ponad 30 krajach. Przez całą drugą połowę lat 90 Spice Girls były wszędzie.

Zdominowały show-biznes i telewizję, nieustannie prowokowały i zarabiały miliony dolarów. Pojawiały się w wielu kampaniach reklamowych, swoimi twarzami reklamowały m. in. czekoladki, polaroidy, dezodoranty „Impulse Spice”, skutery, Chupa Chupsy, chipsy, gumy do żucia, Pepsi…

 

Druga płyta „Spiceworld” ukazała się w 1997 roku i sprzedała w nakładzie 20 milionów kopii. Promował ją singiel „Spice Up Your Life”, który również nie schodził z list przebojów na całym świecie. Jeszcze w tym samym roku, swoją premierę miał film „Spice World”, przedstawiający tydzień z życia spajsetek… a w ich życiu, akurat na nudę nie można było narzekać.

Dziewczyny były na topie, a ich codzienność przepełniona była występami, koncertami, wywiadami i imprezami. W tym samym czasie dziewczyny zwolniły swojego menadżera, Simona Fullera i same zajęły się swoją karierą.

Odejście Geri i ostatni etap działalności zespołu:

31 maja 1998 roku, podczas światowej trasy koncertowej, rudowłosa Geri ogłosiła, że podjęła decyzję o odejściu z grupy. Było to wielkim zaskoczeniem zarówno dla fanów, jak i dla pozostałych dziewczyn z zespołu. Geri argumentowała odejście pogłębiającą się depresją i narastającymi konfliktami w grupie.

Podobno czuła się już niepotrzebna i męczyła ją zła atmosfera, która spowodowana była odmiennymi wizjami każdej z dziewczyn na dalszy rozwój kariery. Powody wydają się co najmniej lekko naciągane, gdyż po jej odejściu dziewczyny przez kolejne lata kontynuowały karierę, bez niej. Pojawiały się plotki, że prawdziwym powodem odejścia był spór Geri z Mel B o byłego menadżera… lecz podobno to tylko plotki 😉

W lipcu ukazał się singiel „Viva forever”, ostatni z udziałem rudowłosej Geri i od tamtej pory Spice Girls występowały już jako kwartet. Niedługo potem Victoria i Mel B zaszły w ciążę, lecz nie przerwały pracy nad nowym albumem.

W grudniu wydały singel „Goodbye”, napisany specjalnie dla koleżanki i wydały kolejną, trzecią już płytę. Płyta przedstawiała już nieco inny styl, niż ten którym podbiły świat i nie powtórzyła sukcesu poprzednich albumów. Ostatecznie sprzedano „jedynie” 4 miliony sztuk i zajęła tylko drugie miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii.

Wywiad z Geri, dlaczego odeszła?

Po wydaniu ostatniej płyty, Spice Girls z liczbą 85 milionów sprzedanych płyt i tytułem najlepiej sprzedającej się żeńskiej grupy na świecie, zniknęły ze sceny muzycznej.

Reaktywacje Spice Girls:

ROK 2007 – Spice Girls reaktywowano dwa razy. Pierwszy raz powróciły na scenę w 2007 roku. I jak za dawnych czasów, wszystkie w komplecie znów zaczęły występować.

Wydały składankę największych hitów, na której pojawiły się dodatkowo dwa nowe kawałki i wyruszyły w trasę koncertową. Trasa „The Return of the Spice Girls” rozpoczęła się 2 grudnia 2007 w Vancouver, ale z nieznanych powodów została przerwana. Ostatni koncert odbył się 26 lutego w Toronto.

Szacowano, że cała trasa przyniesie zespołowi dochód 20 milionów dolarów… ostatecznie jednak dochód wyniósł 70 milionów dolarów. Spice Girls po raz ostatni wystąpiły w pełnym składzie w 2012 roku, podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie, gdzie wykonały remix piosenek „Wannabe” i „Spice Up Your Life”

Wielki powrót Spice Girls – relacja z pierwszego powrotu:

Nagranie z ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, 12 sierpnia 2012 roku:

ROK 2019 – W listopadzie 2018 roku Mel B, Mel C, Emma i Geri ogłosiły, że wyruszają w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Grupa powróciła, jednak ku niezadowoleniu fanów, w niepełnym składzie. Victoria, jako jedyna z zespołu, odmówiła powrotu na scenę, z powodu zobowiązań zawodowych, dotyczących jej własnej firmy.

W dniu ogłoszenia trasy koncertowej zamieściła jednak na Instagramie zdjęcie koleżanek i życzyła im powodzenia. Spekulacje o prawdopodobnym konflikcie Victorii z dziewczynami okazały się nieprawdziwe. Trasa przyniosła dochód 78 milionów dolarów.

Wywiad z Emmą o reaktywacji 2019:

Wywiad z Victorią o reaktywacji 2019:

Redakcja 24 godziny – Powrót Spice Girls:

Relacja zza kulis po powrocie:

Viva Forever (Live in Manchester 01/06/19:

Spice Girls live at Croke Park 2019:

Kim są dziewczyny z zespołu:

1. Melanie Brown (Scary Spice)

Mel B była najbardziej rozbrykaną, zwariowaną i niepokorną dziewczyną w zespole… która nawet po jego rozpadzie, nic się nie zmieniła! Od początku istnienia grupy słynęła z ciętego języka, nieokrzesania i nieposkromionego temperamentu. Jej wizerunek był adekwatny do charakteru… a dzika czupryna, skąpy strój i wzór panterki, były jej znakiem rozpoznawczym.

Kiedy zespół zniknął ze sceny muzycznej, Mel B próbowała swoich sił rozpoczynając karierę solową. Finalnie wydała 2 płyty, lecz samotnie nie miała już takiej siły przebicia na rynku muzycznym, jak w komplecie z pozostałymi Spicetkami. Oprócz płyt z muzyką wydała jeszcze serię płyt DVD z programem treningowym, a następnie ustabilizowała się zawodowo w programach reality show.

W 2007 roku zajęła drugie miejsce w 5 edycji „Tańca z gwiazdami” w USA. Następnie znalazła się po drugiej stronie i zasiadła na miejscach jurorskich. Sędziowała w brytyjskiej i australijskiej wersji „X Faktora”, współprowadziła australijski „Taniec z gwiazdami”, była jurorką w amerykańskim „Mam Talent” i trenerką w „The Voice Kids Australia”. Od kilku lat prowadzi jeden z brytyjskich programów, okazyjnie występuje w telewizji śniadaniowej oraz prowadzi amerykańskie imprezy typu „Sylwester z Marylką”.

Prywatnie Mel B pochodzi z Australii. Urodziła się 29 maja 1975 roku w Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Stanach. Miała w swoim życiu kilka przygód miłosnych i jest matką trzech córek. Jedna z nich jest owocem romansu artystki z aktorem Eddiem Murphym. Eddie początkowo wypierał się ojcostwa, lecz niespodziewanie zmienił zdanie… kiedy otrzymał wyniki badania DNA 😉     

Po przygodzie z aktorem, Mel B miała dwóch mężów, ale zawsze przyznawała się do biseksualności. W 2018 zszokowała świat informacją, że wiele lat temu wylądowała w łóżku z koleżanką z zespołu. Geri jednak zaprzeczyła doniesieniom…

 

2. Melanie Chisholm (Sporty Spice)

Mel C promowała w zespole sport. Jej stałym zestawem były buty sportowe, dresy i sportowe koszulki. Włosy miała zawsze starannie uczesane i spięte w kucyk, by nie przeszkadzały w ćwiczeniach sportowych. W dzieciństwie trenowała gimnastykę, dlatego salto czy szpagat nie stanowiły dla niej żadnego problemu. Oprócz sprawności fizycznej Mel C miała również zdolności wokalne.

Jej oryginalna barwa głosu wyróżniała ją, nie tylko spośród koleżanek z zespołu, ale również innych wokalistek na scenie muzycznej. Poza tymi dwoma talentami mogła się podobno pochwalić jeszcze ponadprzeciętną… zuchwałością! Chodziły bowiem słuchy, jakoby artystka sama twierdziła, że jest najbardziej utalentowana ze wszystkich koleżanek.

 

Nie można jednak zaprzeczyć, że po zakończeniu działalności zespołu, to właśnie Mel C najlepiej poprowadziła swoją karierę solową i odniosła największy sukces na scenie muzycznej. Już w 1998 roku, wspólnie z Bryanem Adamsem, wydała singiel „When you’re gone”, który zdobył wielką popularność. Spajsetka do dziś wydała już 7 solowych albumów, z czego już ten pierwszy pokrył się 3-krotną platyną. Mel C po rozpoczęciu solowej kariery, porzuciła wizerunek sportsmenki i zaczęła szukać własnego stylu.

Prywatnie Mel C urodziła się 12 stycznia 1974 i od dziecka związana była z muzyką. Jej matka była wokalistką, a ojciec grał na basie. Zdolności muzyczne odziedziczyła więc w genach. Od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły ukierunkowanej na rozwój artystycznych talentów. Od 15 roku życia studiowała między innymi taniec, śpiew i teatr. Podobno w latach szczytowej popularności zespołu Spice Girls, Mel C cierpiała na zaburzenia odżywiania i depresję.

Spotykała się z Robbiem Williamsem z zespołu Take That, ale ich związek rozpadł się po dwóch miesiącach. Następnie związana była z Jasonem McAteerem – piłkarzem klubu Liverpool F.C. oraz z Anthonym Kiedisem, wokalistą zespołu Red Hot Chili Peppers. A od 2002 roku nieco się ustatkowała, gdyż przez 10 lat związana była z brytyjskim developerem, z którym ma córkę Scarlet.

3. Victoria Adams (Posh Spice)

Victoria od samego początku była najspokojniejszą i najbardziej ułożoną częścią zespołu Spice Girls. Unikała afer i nie wywoływała skandali. Zawsze wyglądała elegancko i uchodziła za kobietę z klasą.

Była najbardziej stylowa, a braki wokalne nadrabiała szykiem. Mimo wszystko na pewno nie można powiedzieć, żeby była nudna i mdła, choć jak sądzili niektórzy, była tak samo sztywna, jak i szykowna. Zdania na jej temat zawsze były podzielone. Z resztą nic dziwnego, bo jak to się mówi… „jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził”…

Kiedy zespół zawiesił swoją działalność, Victoria wydała solową płytę, która odniosła dość spory sukces. Artystka zapowiedziała wydanie kolejnego albumu, lecz ostatecznie z niego zrezygnowała. Zaszła bowiem w drugą ciążę i przeprowadziła się do Hiszpanii, gdyż jej mąż – piłkarz David Beckham – dostał wówczas kontrakt w klubie Real Madryt.

Victoria jako jedyna z piątki dziewczyn, najmniej skupiła się na solowej karierze muzycznej, lecz wydaje się, że to właśnie ona odniosła największy sukces. Przez te wszystkie lata praktycznie ani na chwilę o niej nie zapomniano, a jej nazwisko nieustannie pojawiało się w mediach. Victoria jednak zupełnie zmieniła branżę i dziś odnosi sukcesy jako projektantka mody oraz perfum. A największą miłośniczką ubrań sygnowanych jej inicjałami, jest jej przyjaciółka Eva Longoria.

Victoria Beckham (z domu Adams) urodziła się 17 kwietnia 1974 roku w Anglii, jako najmłodsze z trojga dzieci, w typowej brytyjskiej rodzinie. Jej ojciec był inżynierem elektronikiem i zabezpieczał rodzinę finansowo, natomiast matka zajmowała się dziećmi i domem. Victoria jeszcze jako Spicetka, związała się z Davidem Beckhamem.

Pobrali się 4 lipca 1999 roku i tak od 20 lat, niezmiennie są razem. Mają 3 synów i 1 córkę. Trzeba przyznać, że takich par w show biznesie nie widuje się zbyt często. Beckhamowie wyglądają na normalną, szczęśliwą rodzinę. Oby tak dalej!

4. Geri Halliwell (Ginger Spice)

Geri była najstarszą i jednocześnie najbardziej kontrowersyjną postacią w Spice Girls. Głośno wyrażała swoje feministyczne poglądy, chętnie pokazywała swoje wdzięki w wielu czasopismach dla panów i nie stroniła od ostrych imprez. Jej temperament był bowiem równie ognisty, jak jej rude włosy. Niestety, w maju 1998 roku, w trakcie dużej trasy koncertowej, Geri odeszła ze Spice Girls.

Zaraz po rozstaniu z zespołem, Geri diametralnie zmieniła swój wizerunek. Rude włosy poszły w zapomnienie na rzecz łagodnego blondu, a ociekające seksem kuse stroje, zamieniła na grzeczne i niewyzywające ubrania. Po kipiącym erotyzmem wampie nie pozostało śladu. Rok opuszczeniu grupy wydała solową płytę, która odniosła ogromny sukces komercyjny, lecz nie tak wielki, jak albumy wydane z zespołem.

Ponadto bardzo zaangażowała się w pracę charytatywną, wydała dwie płyty DVD z treningami jogi. Od 2008 roku oddała się również pisaniu bajek dla dzieci, a przygody jej bohaterki „Ugenii Lavender” bardzo przypadły do gustu najmłodszym. Zarówno w 2007, jak i 2019 roku, Geri przyjęła propozycję reaktywacji zespołu Spice Girls.

Geri, a właściwie Geraldine Horner (z domu Halliwell), urodziła się 6 sierpnia 1972 roku w Wielkiej Brytanii. Jej matka pochodzi z Hiszpanii, a ojciec jest Szwedem. Geri studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Dziś ma 47 lat, jest żoną kierowcy wyścigowego Christiana Hornera, z którym wychowuje swoją córkę z poprzedniego związku i ich wspólnego syna, którego para doczekała się w 2017 roku.

5. Emma Bunton (Baby Spice)

Emma dołączyła do zespołu jako ostatnia i była najmłodsza ze wszystkich dziewcząt. Kiedy wydano singiel „Wannabe” i świat opanowała Spicemania, Emma miała zaledwie 20 lat. Jej blond włosy często związane w dwa kucyki i twarz aniołka, dodawały jej uroku i sprawiały, że wyglądała bardzo słodko i niewinnie. Jej styl utrzymany głównie w cukierkowych kolorach przyniósł jej przydomek „Baby Spice”. Dopiero w późniejszych latach istnienia zespołu, jej wizerunek odrobinę dojrzał i stał się już bardziej kobiecy, niż dziewczęcy.

Emma Bunton urodziła się 21 stycznia 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Jej matka była instruktorką karate, a ojciec mleczarzem. Kiedy miała 11 lat jej rodzice się rozwiedli, a ona i jej młodszy brat, zostali z matką. Po rozpadzie Spice Girls, Emma wydała 3 solowe płyty, z czego dwie pokryły się złotem w Wielkiej Brytanii. Wystąpiła w 4 edycji brytyjskiego „Tańca z gwiazdami”, w którym zajęła 3 miejsce i została prezenterką radiową. Od wielu lat tworzy stały związek z wokalistą Jadeem Jonesem, z którym ma 2 synów.

Ciekawostki

 1. Na samym początku piątą Spicetką była Michelle Stevenson. Jednak szybko odeszła ze względów osobistych, wówczas do girlsbandu dołączyła Emma Bunton.
 2. Debiutancki singiel zespołu „Wannabe” został napisany w 20 minut!
 3. Teledysk do „Wannabe” został nakręcony w jednym ujęciu. Zespół poprosił Tony’ego Blaira, żeby w nim wystąpił. Niestety odmówił.
 4. Ksywki Spicetek: Posh, Baby, Sporty, Ginger i Scary zostały wymyślone przez redaktora magazynu „Top of the Pops”. Od momentu publikacji na dobre przylgnęły do dziewczyn.
 5. Kiedy w 1995 roku menadżerowie zespołu zrezygnowali ze współpracy, dziewczyny same zajęły się swoją karierą, a głównym miejscem prób był dom mamy Emmy.
 6. „Viva Forever”, który był ostatnim singlem z udziałem Geri Halliwell, był głównie jej autorstwa. Teledysk do kawałka jest animowany, ponieważ Spicetki były zbyt zajęte, żeby nagrać wideoklip ze swoim udziałem.
 7. W 1997 roku Spice Girls spotkały się z królową Elżbietą II.

 1. W jednym tygodniu w marcu 1997 zostało wydrukowanych aż 141 artykułów o Spice Girls, a dotyczy tylko brytyjskich mediów – nikt nie podjął się policzenia zagranicznych publikacji.
 2. 31 maja 1998 roku zespół opuściła Geri i rozpoczęła karierę solową. Jej największym hitem okazał się cover utworu „It’s Raining Man”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Dziennik Bridget Jones”.
 3. Zarówno Geri, jak i Mel C cierpiały na zaburzenia odżywiania i depresję.
 4. Dziewczyny pracowały tak dużo, że matka Victorii postanowiła im pomóc. Zadzwoniła do Fullera i próbowała przekonać go, by zrobił przerwę w pracy zespołu.
 5. Podczas wizyty grupy w domu Nelsa Mandeli, Mel B ukradła rolkę papieru toaletowego i kamienie z doniczki. Ofiarowała je potem ludziom zajmującym się ich makijażem i fryzurami.
 6. Spice Girls celowo nosiły niedrogie ubrania, gdyż chciały, żeby ich styl był bardziej osiągalny dla fanek.
 7. Zespół nigdy nie zdobył ani jednej nagrody Grammy.
 8. Geri jest uznaną autorką książek dla dzieci.
 9. Victoria Beckham jako jedyna z dziewczyn nie odniosła sukcesu jako solowa artystka, zyskała jednak uznanie jako projektantka mody.
 10. Victoria jest podobno matką chrzestną dziecka Geri
 11. Emma ma niebieski pas w karate. Udowodniła to ucząc pozostałe dziewczyny uderzeń i wykopów potrzebnych do teledysku „Say You’ll Be There”.
 12. Singiel „Goodbye” był napisany dla Geri, która opuściła zespół. Początkowo Mel C nie chciała brać udziału w nagraniu, gdyż była na Geri wściekła, że ta zostawiła je na lodzie podczas trasy koncertowej. Ostatecznie, zgodziła się za namową koleżanek z zespołu.
 13. Mel B podczas rozmowy z Piersem Morganem została zapytana, czy spała z którąś ze swoich koleżanek z zespołu. Początkowo nie chciała wyjawić prawdy, ale w końcu przytaknęła, że spędziła kiedyś noc z Geri.”To się po prostu zdarzyło, chichotałyśmy z tego i to by było na tyle. Byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami”- powiedziała na wizji. Geri jednak stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom.
 14. W szczytowych latach sławy zespół zarabiał 75 milionów dolarów rocznie! Podczas reaktywacji w 2007 roku, kilkumiesięczna trasa przyniosła 70 milionów dolarów, a trasa w 2019 przyniosła dochód 78 milionów dolarów
 15. Choć w zespole działo się różnie, to tak naprawdę dziewczyny bardzo się lubiły i do tej pory często spotykają się prywatnie.

Film „SPICE WORLD”

Na przełomie 1997/98 roku pojawił się film przedstawiający tydzień z życia zespołu. „Spice world” był wówczas drugim najchętniej oglądanym filmem. Przebił go jedynie „Titanic”.

I choć muzyka dziewczyn sprzedawała się wyśmienicie, tak film został okrzyknięty mianem „najlepszego najgorszego” filmu wszech czasów. Dostał 7 nominacji do Złotej Maliny, a każda ze spajsetek wygrała w kategorii najgorszej aktorki!

Ale w filmie było wszystko.. spotkanie z kosmitami, poród ich przyjaciółki Nicole, nieumiejętna jazda SpiceBusem, oraz… niezliczona ilość produktów reklamowanych w filmie. Dochód ze sprzedaży biletów oszacowano na 151 milionów dolarów.

Cały film „Spiceworld” można obejrzeć na YT, niestety tylko w oryginalnej wersji językowej:

Kręcenie i promocja filmu:

Top 10 momentów z filmu Spice World:

Zwiastun filmu Spice World:

Spice World – sesja zdjęciowa:

Spicetki na poligonie:

Dodatkowe materiały, występy na żywo:

Spiceworld Tour Live In Lyon 19.03.1998:

Bravo Super Show 1997 Full:

Billboard Music Awards – Dec. 08, 1997:

Spice Girls Live At Earls Court – grudzień 1999:

Live In Istanbul / 1997:

A Wy jak wspominacie Spice Girls?

A Wy jakie macie wspomnienia z dziewczynami? Piszcie w komentarzach!

 

Przygotowanie artykułu: Renata Zub

O autorze

Urodziłem się w roku 86, równiutko 3 miesiące po tym jak reaktor w Czarnobylu eksplodował światłością wiekuistą. Ubóstwiam Baldurs Gate, Heroes III i dobrą muzę z lat 90. Jestem zapalonym fanem białych majteczek Anny.

Powiązane posty

Subscribe
Powiadom o
guest

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments