Polityka prywatności – MagiczneLata90.pl

WOW! Zaiste, podziwiam Twą dociekliwość – niewiele osób zapuszcza się w takie zakątki stron internetowych. Tak jak niewiele czyta regulaminy sklepów, albo licencje gier 🙂

Więc, skoro już tu jesteś, to chciałbym Ci opowiedzieć o tym jak jakie dane ta strona zbiera i po co mi się są potrzebne.

1. Zbieranie danych

1.1 Ciasteczka

Dane zbieram za pomocą doskonale znanych Ci ciasteczek. To o nich informuje Cię 99,99% banerów na stronach internetowych, które odwiedzasz. Ciasteczka to taki program / funkcja zapisywane w Twojej przeglądarce internetowej, dzięki której moja strona może Cię zidentyfikować.

Dzięki temu ładuje się szybciej, nie atakuje Cię ponownie kolejnym banerem, wszystkie elementy są na swoim miejscu.

1.2 Newsletter

Swoje dane możesz również zostawić zapisując się na mój newsletter. Możesz to zrobić bezpośrednio na tej stronie, albo korzystając z formularz pod artykułami. Spokojnie, nie mam niecnym zamiarów niczym Szkieletor! Dane są mi potrzebne, żeby informować Cię o nowych wpisach, podcastach, informacjach związanych z rozwojem bloga i akcjach marketingowych (jeżeli takie się pojawią, choć w to wątpię) w jakich mój blog weźmie udział.

2. Jakie dane zbieram w newsletterze?

Tylko takie, które są mi niezbędne do komunikacji – imię i nazwisko. Znajdują się tam jeszcze dodatkowe, ogólne dane geolokalizacji, jakie oferuje platforma z jakiej korzystam (województwo i miasto) – na podstawie danych dostarczonych przez Twojego dostawcę internetu.

Oprócz tego mogę sprawdzić (w statystykach) aktywność Twojego kontaktu, jeżeli chodzi o e-maile ode mnie (które zostały otwarte, czy link został kliknięty). Aktywność ta dotyczy tylko i wyłącznie newsletterów, które ja wysyłam.

Podstawą pozyskania tych danych jest udzielona przez Ciebie zgoda, dzieje się to w dwóch krokach:

1) Poprzez zapisanie się na newsletter i potwierdzenie tej polityki prywatności.

2) Poprzez potwierdzenie dodatkowo w Twojej skrzynce e-mail adresu internetowego.

3. Czy inne podmioty mają dostęp do Twoich danych?

Absolutnie NIE! Działamy precyzyjnie jak laboratorium Dextera. Dostęp do bazy adresowej mam tylko ja i Michał, który jest moim webmasterem (dostęp ten wynika z kwestii technicznych). Dostęp ma również platforma GetResponse, z której korzystam do wysyłki newsletterów, dostęp ten wynika z umowy jaką mamy podpisaną. Spokojnie, to profesjonaliści, obsługują dziesiątki tysięcy firm na całym świecie. Solidnie je chronią i nie udostępniają nikomu.

4. Czy udostępnię te dane innym firmom?

Nie ma takiej opcji. Choćby błagali i prosili. Wszystkie wiadomości będą zawsze, tylko i wyłącznie wysyłane przeze mnie. E-maile też ja będę przygotowywał, nie będą mieli do nich wglądu.

5. Czy odpowiednio chronię te dane?

Tak. Od 2013 roku prowadzę firmę, zajmuję się marketingiem internetowym, trochę się znam również na bezpieczeństwie internetowym. Danych nie przechowuję w innym miejscu niż platforma GetResponse, nie ściągam ich na dysk. Moje hasła trzymam w menadżerze haseł, są arcy bezpieczne (25 losowo wybranych znaków). Do tego komputer jest zabezpieczony hasłem, a folder, w którym trzymam plik menadżera – dodatkowo zaszyfrowany. Plik menadżera oczywiście też jest zabezpieczony kolejnym hasłem.

6. Co jeżeli chcesz usunąć lub zmienić dane?

Gwarantuję Ci stały dostęp do wszystkich udostępnionych przez Ciebie danych. W dowolnej chwili możesz zażądać ich zmiany lub usunięcia. Ja uporam się z tym jak najszybciej, niczym ekipa Scooby – Doo z kolejną zagadką. Jeżeli chcesz otrzymać dostęp / zmienić / usunąć dane – napisz na radek@magicznelata90.pl.

Ponadto, jeżeli przez pół roku od zapisania nie otwarłaś / otwarłeś żadnego e-maila ode mnie – Twoje dane zostaną również usunięte.

7. Kto jest administratorem Twoich danych?

Ja, czyli autor bloga, czyli Radek Klimek. Prowadzę go na stronie magicznelata90.pl, pod firmą:

Wieża Ciśnień Radosław Klimek
Mickiewicza 29
40-085 Katowice
NIP 646 25 92 972
adres e-mail: radek@magicznelata90.pl