Sensible World of Soccer – wspominek ciąg dalszy

Sensible World of Soccer – wspominek ciąg dalszy

W poprzednim wpisie dotyczącym Sensible World of Soccer ledwie zacząłem wymieniać punkty, za które pokochałem tę grę i dalej uważam ją za najlepszą piłkę nożną wszech czasów.Dzisiaj czas na część drugą 🙂

4. Polskie składy

Ta zmiana była iście rewolucyjna – olbrzymia ilość składów, ze wszystkich lig świata. Chcesz grać w Australii? Żaden problem! A może w Brazylii? Proszę bardzo.

Oczywiście oprócz prawdziwych drużyn mieliśmy prawdziwe nazwiska piłkarzy – w tym ówczesną ligę polską z plejadą niezapomnianych gwiazd i dwoma żelaznymi ówcześnie składami Widzewa Łódź i Legii Warszawa.

Ja oczywiście grałem zmutowanym tworem jakim był Sokół Tychy, ogrywając w Lidze Mistrzów między innymi Manchester United.

Sensible World- skład widzewa
Legendarny skład polskiej ówczesnej potęgi piłkarskiej – Widzewa Łódź

5. Latający joystick i podkręcanie piłek

Obok Mortal Kombat Swos był grą, która najczęściej wysyłała do Krainy Wiecznej Elektroniki nawet najnowsze joysticki.

Nie wytrzymywały presji dryblingu, podkręcania piłek lub gry z kolegą siedzącym obok.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że sterowanie w Swosie było przepyszne – zwłaszcza, gdy udało się już opanować kwestie podkręcania i podnoszenia piłki (bramkę można było strzelić nawet zza połowy), dryblingu lub strzałów głową (gdzie problemem było precyzyjne dośrodkowanie).

Do tego warto jeszcze oczywiście wspomnieć o moim ulubionym zagraniu – czyli slalomem z piłką w polu karnym, aż udało się wymanewrować bramkarza i wbiec z piłką do bramki przeciwnika.

6. Gra 1:1

To rzecz, o której pisałem już North&South – czyli olbrzymie emocje, które generowały wyłącznie mecze rozgrywane z siedzącym obok kolegą.

Te emocje i przekleństwa tłumione pod nosem, by mama w kuchni nie słyszała 🙂

7. Skład i taktyka

W Sensible World of Soccer mogliśmy sami ustalać ustawienie – dodatkowo komputer podpowiadał nam, czy dobrze wybraliśmy oznaczający ptaszkiem lub „x” gdy przesunęliśmy nieodpowiedniego gracza na daną pozycję.

Czy miało to jakiś wpływ na grę – nie mam pojęcia 🙂

Mogliśmy również wybrać własną formację – na przykład przesuwając wszystkich piłkarzy do ataku.

8. Legendarni piłkarze

Na koniec najlepsze – ze SWOS wiążą się wspomnienia z całą plejadą legendarnych piłkarzy, którymi zachwycaliśmy się grając na szkolnych lub podwórkowych boiskach.

Cały tryb kariery polowałem na to, by sprowadzić do Sokoła Tychy: Weach, Maldini, Baggio, Shearer, Del Piero, Berkamp, Schmeichel, Kluivert…

Aż teraz  uśmiecham się do tekstu czytając nazwiska 🙂

PS: Nie zapomnij napisać w komentarzu, czy grałeś w Sensible i co najbardziej lubiłeś w tej grze!

Pierwszą część tekstu o Sensible World of Soccer znajdziesz TUTAJ.

Nie zapomnij zajrzeć do naszego sklepu z koszulkami – znajdziesz tam tematyczne gadżety związane z latami 90.

O autorze

Gigi

Urodziłem się w roku 86, równiutko 3 miesiące po tym jak reaktor w Czarnobylu eksplodował światłością wiekuistą. Ubóstwiam Baldurs Gate, Heroes III i dobrą muzę z lat 90. Jestem zapalonym fanem białych majteczek Anny.

Powiązane posty

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub MagiczneLata90.pl na Facebooku