Hau Hau Reksio

Hau Hau Reksio

Ale nie o kreskówkowym Reksiu będzie, tylko o mojej pierwszej strzale – czerwonym, małym rowerku dla dzieci – Romecie Reksiu. Ileż ja sią musiałam wycierpieć na początku, gdy Mumin postanowił nauczyć mnie jazdy na rowerze!

Nie pamiętam ile miałam lat, może z 7. Mumin zabrał mnie jakieś 50 metrów od domu na asfaltową drogę między ogórdkami, po której właściwie nie jeździły samochody. Oczywiście po obu stronach drogi był żywopłot – naturalny element ogródków.

No nie powiem, nie wychodziło mi na początku, a Muminowi (z natury kochanemu cholerykowi) puszczały nerwy. Kiedy kolejny raz wjechałam w krzaki i wywaliłam się, nie wytrzymała i w niedelikatnych słowach uświadomiła mi, jakaż jestem beznadziejna i że ona dłużej nie wytrzyma!

I poszła! Ale ponieważ zawziętość odziedziczyłam po niej, pozbierałam się i 20 minut później śmigałam jak wariat J a wszystko to na moim pierwszym rowerze Reksiu. Kochałam go!

I szalałam do upadłego osiągając nieziemskie prędkości.

Do dzisiaj mam bliznę na całe kolano od wywalenia sie na żwiroku, bo nie zapanowałam nad maszyną 😉 chyba dlatego do dziś lubię prędkość, adrenalinę i wiatr we włosach!

Mam nadzieję, że też mieliście swojego Reksia, no ewentualnie BMX’a. Ale to w sumie już nie to samo, nie ten szacun! Reksio rulezzz. Dzisiaj można go co najwyżej kupić na aukcji – jakiś model z 89’ czy coś w podobie. Ale zawsze… I byle czerwony 😉

Reksio 2 - kultowy rowerek

O autorze

Pasjonatka niezdrowej żywności, kolorowych drinków i wszelakich podróży. Życia nie wyobraża sobie bez hiszpańskiej literatury, rocka progresywnego i zakupów. Na co dzień wyznaje zasadę „dzień bez treningu dniem straconym”, przez co większość wolnego czasu spędza w klubie fitness. W dzieciństwie założycielka osiedlowego klubu Czarodziejki z Księżyca. Już wtedy została Sailor Venus, dzieląc z nią miłość do śpiewu, siatkówki i przystojnych chłopaków oraz oczywiście długie blond włosy.

Powiązane posty

Subscribe
Powiadom o
guest

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments