Pacłapki

Pacłapki

Pacłapki to bajeczna w swej prostocie zabawka, która święciła triumfy przez kilka długich lat. Były to kawałki elastycznej gumy pokryte kleistą substancją.Dzięki dwóm powyższym właściwościom pacłapki dostarczały masę zabawy – od zadań zręcznościowych polegających na zaczepianiu i ściąganiu najróżniejszych przedmiotów (przydatne w szkole wobec długopisów i piórników), poprzez zaczepianie wszystkich dookoła (zwłaszcza celując we włosy), aż po bezpardonowe okładanie ścian i sufitów.

Z tego co pamiętam pacłapkowy klej zostawiał dość wyraźnie i trudno usuwalne ślady, które szybko pokrywały się brudem i kurzem, stąd też rodziciele, ani żadna instancja wyższa nie była rada, gdy banda dzieciaków okładała łapkami wszystko co się dało.

Żywot pacłapek był dość krótki, bo po intensywnym używaniu pokrywały się wszystkim co tylko chciało się przykleić, tracąc swe magiczne właściwości.

Podobał Ci się ten tekst?

Jeżeli podobał Ci się ten tekst, to mam trzy prośby:

Zostaw komentarz pod artykułem (to dla mnie cholernie motywujące)
Zajrzyj do naszego sklepu – znajdziesz tam koszulki z motywami z lat 90 >>>
Polub nasz fanpage – nie przegapisz nowych wpisów >>> 

O autorze

Powiązane posty

Subscribe
Powiadom o
guest

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Celt
6 lat temu

Sam posiadałem kilka pacłapek kiedyś i dobrze pamiętam, że ten bardzo kleisty klej dosyć szybko się zużywał – a potem łapka nie nadawała się już do niczego, bo nie chciała się kleić 😛

paulina
paulina
6 lat temu

i te ślady na ścianie 😀