Giana Sisters

Giana Sisters

Giana Sisters – komputerowa gra platformowa produkcji niemieckiej autorstwa Time Warp Productions, wydana w roku 1987 przez firmę Rainbow Arts. Autorem muzyki do gry jest Chris Hülsbeck, a autorem grafiki Manfred Trenz. Oryginalnie została stworzona na Commodore 64, a później stworzono wersje na kolejne platformy. Po wydaniu uzyskała wśród graczy status gry kultowej.

Powiem Wam szczerze, że jako dorosła kobieta nie gram wiele na kompie (niemniej potrafię zrozumieć, że daje to niesamowity fun i może wciągnąć). Inaczej było, kiedy byłam dzieckiem. Padre zainwestował w Commodore 64 i kilkadziesiąt kaset z grami, przez co potrafiliśmy spędzić przy joysticku kilka godzin dziennie.

Jedną z moich ukochanych gier, chociaż nie, moją najukochańsza grą była Giana Sisters 🙂 fabuła gry jest zdecydowanie podobna do Super Mario Bros, ale główna postać to dziewczyna z blond czupryną. Nie pamiętam ilości plansz, chociaż kojarzy mi się 50 lub 51, pamiętam za to, że potrafiłam grać tak długo, aż nie doszłam do finału, czyli do zabicia wielkiego pająka…

A finał jak znalazł, bo nienawidzę pająków :p

Dziś też można zagrać w Gianę, ale to już nie to samo niestety co na C64 (o którym można zresztą napisać odrębną historię).

Najpiękniejsze jest to, że z sentymentu do dziś komputerek stacjonuje w piwnicy J muszę się tylko zmobilizować, pokonać wizję piwnicznego ataku pająków gigantów i będzie można znowu pograć 😀 ciekawe czy działa?!

O autorze

Pasjonatka niezdrowej żywności, kolorowych drinków i wszelakich podróży. Życia nie wyobraża sobie bez hiszpańskiej literatury, rocka progresywnego i zakupów. Na co dzień wyznaje zasadę „dzień bez treningu dniem straconym”, przez co większość wolnego czasu spędza w klubie fitness. W dzieciństwie założycielka osiedlowego klubu Czarodziejki z Księżyca. Już wtedy została Sailor Venus, dzieląc z nią miłość do śpiewu, siatkówki i przystojnych chłopaków oraz oczywiście długie blond włosy.

Powiązane posty

Subscribe
Powiadom o
guest

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marv
Marv
7 lat temu

To nie jest gra kultowa… to jest klon Mario, który szybko został wycofany ze sprzedaży.